Taşucu Boyun Düzleşmesi
Taşucu Boyun Düzleşmesi

Taşucu Boyun Düzleşmesi

 

Boyun düzleşmesi genetik olabileceği gibi darbe, yanlış duruş ve aşırı kilo gibi nedenle de gerçekleşebilir. Aşırı kilolu kişilerde vücut denge pozisyonu değişebilir ve boyun düzleşmesi gerçekleşir.

 

Boyun Düzleşmesi Belirtileri

 

Duruştaki Bozukluklar;Normal duruş sırasında başın dışarıdan fark edilecek kadar önde olması hastalığın en büyük belirtilerinden biridir


Boyunda Ağrı;Boyun düzleşmesi ilk zamanlarda ağrı yapmasa bile ileriki zamanlarda sinire baskı yapıp boyunda ağrı oluşabilir. Ağrı boyun ile sırtın birleştiği noktada gerçekleşir.

 

Boyun Hareketlerinde Fonksiyon Kaybı;Boyun düzleşmesi olan bir kişi boyunda hareket kısıtlaması yaşar. Kafasını tam olarak sağa ve sola çeviremez. Aynı zamanda ağrı olmadan uzun bir süre sabit bir şekilde ileriye doğru bakamaz.


Boyun düzleşmesinin ilerleyen evrelerinde sinir kökleri baskıya maruz kalır. Bu sinirler vücutta nereye bağlıysa o bölgelerde uyuşma görülebilir. Genellikle kol ya da bacaklara bağlı olan sinirler, aynı zamanda bu gölgelerde güç kaybı ve karıncalanma yaşanmasına neden olur.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014